Wiele osób na całym świecie boryka się z różnymi problemami. Większość z nich dotyczy problemów finansowych. W Polsce na szczęście obowiązuje prawo do ogłoszenia upadłości konsumenckiej, która w pewnym stopniu jest w stanie nas uratować. Jednak, aby tak się stało, należy znać szereg kluczowych informacji, które mogą nam się bardzo przydać w całym procesie ogłaszania upadłości konsumenckiej.
Upadłość konsumencka – co warto wiedzieć?
Temat ogłaszania upadłości konsumenckiej jest bardzo ważny dla wielu osób. Czasem zdarza się tak, że umyślnie lub nieumyślnie popadamy w różne długi pieniężne. Z tego tytułu jesteśmy zmuszeni do uregulowania danych należności w określonych terminach. W przypadku, kiedy nie jesteśmy do tego zdolni i nie mamy perspektyw na to, aby to zmienić, jesteśmy zmuszeni do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Pojęcie, jakim jest upadłość konsumencka, określa osoby fizyczne, które stają się niewypłacalne. Nie ma znaczenia, w jaki sposób, kto jest tym dłużnikiem, czy gdzie pracują. Upadłość konsumencka sięga osób, które nie są w stanie uregulować zaległych, określonych sum pieniędzy swoim wierzycielom. W życiu bywa naprawdę różnie i czasem po prostu nie mamy wpływu, na rzeczy, które mogłyby skończyć się dla nas niezbyt korzystnie. Upadłość konsumencką może ogłosić każda osoba fizyczna, która nieumyślnie przyczyniła się do upadłości, a przy tym niczemu nie zawiniła, co w innym mogłoby mieć negatywny wpływ, na decyzję o upadłości konsumenckiej.
Jak można ogłosić upadłość konsumencką?
Dziś w dobie rozwijającego się internetu, wszystko staje się o wiele łatwiejsze. Poszukanie informacji, na jakikolwiek, mniej lub ważniejszy temat stało się banalnie proste. Dotyczy to również wielu poważnych tematów, a m.in. tego, jak ten, którym jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Tam też jesteśmy w stanie uzyskać gotowy już wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, który wystarczy tylko odpowiednio przygotować. W takim wniosku powinny się znaleźć nasze dane korespondencyjne, informacje osobowe, a także takie niezbędne w tym przypadku informacje na temat zarobków i długów. Wypełniony wniosek zanosimy do danego sądu rejonowego. W taki właśnie sposób ten sąd będzie mógł zadecydować o tym, czy jesteśmy zmuszeni pokryć koszty zaległe w całości, w połowie, czy możemy zacząć od nowa z czystą kartą, bez jakichkolwiek długów. Jednak jak już zostało wspomniane wszystko to, należy od decyzji danego sądu. My jedynie możemy czekać i mieć nadzieję, na pozytywne rozpatrzenie sprawy o upadłości konsumenckiej.
Dodaj komentarz